Newsletter to list ode mnie, który będę wysyłać od czasu do czasu.
Dam znać o spotkaniach ze mną, nowych książkach, poszukiwaniach bohaterów/bohaterek i innych ważnych sprawach.
Każda osoba, która zapisze się na newsletter, otrzyma ode mnie nieopublikowany fragment "Zakonnic...", który nie wszedł do książki.
To historia, która się już nie zmieściła.

Książka jest :)

560 560 Marta Abramowicz

Dostaję listy, że trudno jest dostać „Zakonnice”, bo wszędzie wykupione. Prawdą jest, że książka czasem znika zwykłych księgarni. Zawsze jednak można ją zamówić na stronie Krytyki Politycznej albo w innych sklepach internetowych. Każda księgarnia może też zamówić czasem nawet na następny dzień. Jeśli są jakieś kłopoty z zaopatrzeniem – dawajcie znać!

3 komentarze
 • Iw
  REPLY

  bez strachu, ksiazka lezy , jest znana, ludzie nas zachecaja mowiac ze jestesmy glupie ale moze nas oswieci po tej ksiazce. Tlumaczymy ze to o siedmiu które Pani wydały sie atrakcyjne – a my zyjemy swoim zyciem,. Ale autorka z Wawy prawde ci powie na podstawie siedmiu „zakonnic”. Jest Pani zadowolona z siebie?

 • Sławek
  REPLY

  Książkę przeczytałem prawie jednym tchem. Czyta się świetnie – lekki język, duża ostrożność w kreowaniu tez, duże wyczucie powagi sytuacji (trudów z jakimi mierzą się bohaterki przedstawionych historii). Jako, że znam wiele sióstr czynnych, mogę potwierdzić, że mam w wielu miejscach zbieżne obserwacje. Bardzo ciekawa analiza statystyczna oraz przedstawienie reformy (lub jej braku) zakonów żeńskich na świecie.

  Dla mnie jest to ważna pozycja, jeśli ktoś tematem naprawdę interesuje się.

  Proponuję zbadać i opisać :
  1. przypadki mężczyzn – księży, ojców, braci, kleryków ( tytuł „Duchowni nie odchodzą cicho”) 😉 – sam jestem byłym klerykiem 🙂
  2. Dlaczego tak wiele singielek wywodzi się ze środowisk kościelnych (oaza, ksm, neokatechumenat) ?

  pozdrawiam
  Sławek Wower

Leave a Reply

Your email address will not be published.